2016 EUROPEAN OLYMPIC HOPES TROPHY V SKALICA

(Zdroje: www.skga.sk)

Slovensko hosťovalo druhý rok po sebe turnaj European Olympic Hopes Trophy, tento raz v Skalici. Dnešným finálovým kolom turnaj skončil a Slovensko odovzdáva štafetu budúcoročnému organizátorovi, susednému Česku. Patkoš,Zustak, Darovec

Naše národné tím nastúpia v zložení:

Chlapci: Pavol Mach ako kapitán, Michal Darovec (člen JCJGA), Lukáš Zušťák(JCJGA), Sebastian Vida, Matej Čerman, Jakub Patkoš(JCJGA).
Tréner reprezentácie: Andrew Malley

Tento medzinárodný turnaj pre hráčov do šestnásť rokov.

Po pauze sa ho zúčastní aj tím Rakúska, ktoré bolo jednou zo zakladajúcich krajín tohto projektu.
Ďalej nastúpia dievčenské a chlapčenské tímy Českej republiky, Maďarska, Poľska, Slovinska a samozrejme Slovenska.

Filozofiou turnaja je dať šancu hráčom a hráčkam U16 zúčastniť sa štvordňového turnaja na začiatku sezóny a získať tak cenne herné skúsenosti. Najmä v hernom formáte hry na jamky, ktorá v tejto vekovej kategórii nie je príliš obvyklá. Súťažný pavúk pošle proti sebe všetkých s všetkými.
Pre chlapčenské družstvo sa turnaj nezahájil najlepšie. Prvý zápas prehrali slovenský reprezentanti s Poľskom 1:4. Kvalitný výkon predviedli hráči v zápase so silným českým súperom, keď tesne prehrali 2:3. Aj napriek bojovnosti sa chlapcom nepodarilo obsadiť lepšie ako šieste miesto.

,,Najťažším súperom boli asi Rakúšania, no na mňa zanechal dojem môj maďarský protihráč. Napriek zvláštnemu štýlu švihu, v silnom vetre a v asi piatich stupňoch hral neskutočne dobre. Najlepšiu atmosféru som pociťoval pri zápase s Českom. Hral som proti kamarátovi a môžem povedať, že to bol vyrovnaný zápas, ktorý som si naozaj užíval. Len škoda, že som ho nevyhral.’’ povedal k turnaju Lukáš Zušťák.